Rodinný dům 5+1 Řícmanice u Brna – PRODÁNO

  • od

Nádherný samostatně stojící dům o dispozici 5+1 zasazený do Drahanská vrchoviny a přitom 7 km od Brna.

Dům se všemi devizami spokojeného rodinného bydlení, kde za 3 minuty chůze jste v lese a za pouhých 10 minut cesty autem jste v Brně. K domu také náleží vlastní garáž, dílna, potravinový sklep a navazující pozemek – zahrada, takový dům se právě nabízí ke koupi.

Stav objektu
Vlastnictví
Typ konstrukce budovy
Počet podlaží
PENB
Plocha pozemku
Hrubá podlažní plocha RD
Čistá podlažní plocha RD
Ostatní vybavenost
Velmí dobrý
Osobní
Cihla se zateplovacím systémem
2 (přízemí + obytné podkroví)
D (méně úsporná stavba)
496 m2
221,7 m2
205,7 m2
Garáž pro os. automobil, sklep, obytná zahrada
CENA NEMOVITOSTI:

Pozemek + další/vedlejší stavby

Z celkové výměry pozemku, je možné vstoupit z předzahrádky přímo do zádveří domu, nebo dalšími dveřmi do „átria“. Nespornou výhodou je především možnost příjezdu autem přes bránu a parkovat tak na vlastním pozemku, nebo zajet do garáže propojené s dílnou, vedle které se nachází potravinový sklep.

Další devizou této nabídky je sousední pozemek – zahrada s pěknou zahradní úpravou.  V současné době je tento pozemek přístupný brankami ov kamenném oplocení /zídce přes obecní cestu.

K nesporné výhodě pozemku a domu patří ideální orientace ke světovým stranám, kdy pozemek a obytné místnosti domu jsou osluněny po celý den.

Dům – umístění, stávající dispozice

Dům je umístěn v severní části obce Řícmanice ve vzdálenosti cca  430 m od náměstí.

Jedná se o dvoupodlažní rodinný dům nepodsklepený, který je tvořen přízemím (označeno 1NP) a podkrovím (2NP). Jeho současná velikost je  5+1 s dvěma koupelnami po jedné na každém podlaží. Přes zádveří je vstup do prostorné haly, kde je umístěno točité schodiště, kterým je zajištěn přístup do podkroví/2NP.

V 1NP je v současnosti nachází zádveří, vstupní hala, velký obývací pokoj s krbem a stolováním, samostatná kuchyně s jídelním koutem. Z obývacího pokoje a kuchyně je vstup do zahrady/„átria“. A dále se zde nacházejí dva pokoje, koupelna a samostatná toaleta s předsíňkou. Z propojovací chodby je přístupný technický prostor s plynovým kotlem a el. zásobníkem TUV a „átrium“.

Dům má tu výhodu, že je možno ho bez relativně nákladných stavebních úprav rekonstruovat na dvě samostatné bytové jednotky.

V 1NP lze realizovat zrcadlově ke stávajícímu vstupu do domu z ulice vstup nový (na úkor stávající velké vstupný haly). Tím dojde k důslednému provoznímu oddělení obou podlaží. Touto rekonstrukcí by vznikl v přízemí /1 NP byt velikosti 3+1 s novou koupelnou, WC a místností domácích prací s východem do „átria“. V patře/2NP by vznikl byt 2+kk s terasou na střeše kuchyně v 1NP. Ta by byla přístupná přes nově navržený pultový vikýř, kterým se výrazně zvětší využitelný obytný prostor podkroví – nově obývací pokoj.

Obvodovou zeď dílny v zahradě je možné vybourat do té míry, že vznikne zastřešený prostor pro posezení za nepříznivého počasí a zároveň tak dojde k otevření – přímému propojení „átria“ se vstupem na úroveň střechy garáže = zahrady. Tím vznika možnost vystoupat po novém vyrovnávacím schodišti do úrovně střechy garáže, na které by mohla být realizována terasa a z části např. vegetační střecha v intenzivní úpravě zeleně a vedle (na nižší střeše potravinového sklepa) by mohl být realizován bazén.